Česká asociace Okinawan Goju Ryu Karate Do
Úvod
Tradiční karate
Čaogk
Novinky
Galerie
Kalendář akcí
Odkazy
DOKUMENT
Nejbližší akce II
Newsletter
Součástí mezinárodního webu IOGKF je projekt "Newsletter", který mimo jiné i informuje o proběhlých akcích, zejména seminářích v členských zemích, kam patří díky nám i naše ČR.
Článek o pořádaném 7. Jarním Gasshuku se senseiem Ernie Molyneuxem a senseiem Royem Flattem (oba 7. dan) vyšel v zářijovém čísle, podívejte se
zde!
Shrnutí úspěšné akce, na jejímž navázání v roce 2011 se již pracuje je pro motivaci zde :-)
Ve dnech 22. – 23. 5. 2010 se konal v Jindřichově Hradci již 7. jarní seminář tradičního okinawského karate, tentokrát pod záštitou České Asociace Okinawan Goju Ryu Karate Do.
Pozvání přijali letos dva mistři z Velké Británie, kteří již naši zemi navštívili v minulosti, sensei Ernie Molyneux 7.dan, šéfinstruktor IOGKF pro VB, Evropu – každoroční návštěvník a sensei Roy Flatt 7.dan, šéfinstruktor dojo v Liverpoolu.
Náplň semináře pod jejich vedením byl pro každého cvičence bezesporu přínosem, či už sjednocení výkladu základních technik Kihon a Kihon Ido, Kata a její procvičení nebo nové metodické postupy při výuce sebeobranných aplikací…
Tréninky měly v něčem klasické schéma, v něčem se lišily svojí výjimečností : na úvod proběhla společná rozcvička Jumbi Undo, následně procvičení Kihon technik a technik Unsokuho – úhyby, cvičení Sanchin a její Shime a Tensho, poté se skupina rozdělila na dvě části dle technické vyspělosti, kde se probíraly Katy, jejich správné provedení se smyslem pro detail techniky a jejich výklad v podobě sebeobranných aplikací – Bunkai i nácvik nekompromisních akcí Kumite do ulice v duchu tradičního karate a Irikumi pro vyšší pásy.
Velmi zajímavý byl i trénink senseiů s mladými karatisty – dětmi, pro které to byl bezesporu unikátní zážitek.
Vrcholem návštěvy byly zkoušky na mistrovský stupeň, kterých se zúčastnili tři úspěšní zástupci z místního Jindřichohradeckého klubu.
Akce byla o to výjimečnější, že se jí účastnili cvičenci i z jiných států – tradičně ze Slovenska, a to hned ze tří dojo – Bratislavy, Trenčína a Trenčianských Stankoviec v přítomnosti oficiálních představitelů SVK, senseie Mariána Nemečka 3. dan, z trenčianských Dojo a senseie Igora Vakoše 2.dan, z bratislavského dojo, početná rakouská skupina z dojo v Linzi a ve Vídni se svým oficiálním představitelem senseiem Raoulem Voglem 6. dan, a skupina cvičenců z německého Mnichova se senseiem Pavlem Jírů 4.dan.
Z České republiky se akce účastnili zástupci všech třech dojo, jak z Prahy, z Telče, tak i z Jindřichova Hradce za přítomnosti oficiálního představitele pro Českou republiku, senseie Jaroslava Valenty 4.dan.
Akce měla tedy i společenský význam, kdy se setkalo více národů a vznikly nové přátelské vazby, na které by všichni rádi v budoucnu navázali, jak sensei Molyneux, sensei Flatt,tak každý zúčastněný včetně organizačního týmu.
Už teď se těšíme na další setkání a „Sayonara“ v roce 2011 na již 8. mezinárodním jarním semináři v České republice. Všichni jste vítáni!
(JK)